Praca z mapą – jak wykorzystać siłę lokalizacji

Znasz to powiedzenie? W branży nieruchomości najważniejsze są trzy rzeczy: Lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Twoi pracownicy realizują zadania w terenie? W takim razie to powiedzenie dotyczy także Ciebie.

Realizujesz wiele zadań w wielu miejscach przez wielu pracowników? Działasz na rozległym obszarze, albo na małym obszarze z bardzo dużą ilością punktów? Większość ludzi to wzrokowcy, a mapa pozwala im lepiej coś zrozumieć i zaplanować. Jak byś wolał, bym przesłał Ci tabelkę dziesięciu pozycji z adresami do odwiedzenia czy link do mapy, gdzie każdy punkt jest ponumerowany, a trasa wyznaczona jest tak, bym nie musiał co chwilę przejeżdżać z jednej strony miasta na drugą, tracąc czas i pieniądze?

Lokalizacja – dlaczego to takie ważne dla firm działających w terenie?

  • Dokładna informacja gdzie jest zadanie zmniejsza czas potrzebny na szukanie miejsca, urządzenia czy klienta.
  • Nie ma nieporozumień, gdy wysyłasz pracownika w teren gdzie nie ma adresu (łąka, konkretne miejsce na dużym placu itp.) Nie będzie musiał do Ciebie dzwonić z pytaniami.
  • Dokładna instrukcja dojazdu to większa punktualność i pewność, że mówimyo tym samym miejscu.
  • Planowanie tras – w jakiej kolejności wykonać zadania i jak efektywnie wykorzystać czas pracy? Wracasz z zadania? Może warto po drodze sprawdzić to jutrzejsze zadanie i zweryfikować od razu co będzie potrzebne?
  • Pozwala na przygotowanie pracy isprawdzenie punktów „w pobliżu” tak żeby zwiększyć ilość realizowanych zadań”za pierwszym razem”.
  • Podczas realizacji zadania zmienić może się wszystko – zakres zlecenia, brak materiałów, brak narzędzi, brak klienta, utrudniony dostęp do obiektu. Posiadasz dokładną mapę zleceń? Wiesz gdzie są Twoi pracownicy?Reaguj szybciej na zmiany.

Jak to wygląda na przykładach

Obsługujesz wiele punktów? Serwisujesz oświetlenie, infrastrukturę komunikacyjną, utrzymanie dróg czy prace na terenach zielonych?
Wyposaż pracowników w dokładną mapę. Wskaż wszystkie punkty tak, żeby niczego nie pominęli.

Odwiedzasz konkretne lokalizacje? Twoi technicy stracą mniej czasu na poszukiwanie, jeżeli dostaną dokładną lokalizację zadań. Pewnie „my to wszystko mamy w głowie”, a jeżeli pojawiają się zastępstwa? Nowi pracownicy?

Różne typy zadań w różnych lokalizacjach? Będzie łatwiej je zaplanować, widząc położenie punktów na mapie. Jakość obsługi to także wysłanie odpowiedniej osoby w odpowiednim czasie

Potrzebujesz optymalnej trasy dojazdu? Zaplanuj zadania i zobacz
gdzie jest aktualnie Twój pracownik, kiedy zacznie je wykonywać.

Pracujesz na określonym obszarze? Warstwy pomagają Tobie i pracownikom uzyskać dostęp do informacji, które są potrzebne w danej chwili. Pozwalają na szybki ogląd sytuacji i pomagają podjąć prawidłową decyzję.

Tel. +48 535 694 454
mail: info@locatick.com

Locatick Sp. z o.o.
Porcelanowa 23
40-246 Katowice, Polska